Główna nagroda
International Pick-up Award 2022/23

dla Toyoty Hilux

2021-11-19

Toyota Hilux została doceniona przez jury prestiżowej nagrody International Pick-up Award (IPUA) za mocny silnik 2,8 l o wysokiej kulturze pracy, pewne prowadzenie oraz legendarną jakość, trwałość i niezawodność. Jest to potwierdzenie silnej pozycji marki w segmencie pick-upów w Europie, a także jej rosnącego znaczenia na rynku aut użytkowych.

Uroczystość wręczenia statuetek 6. edycji konkursu International Pick-up Award 2022/2023 została zorganizowana podczas wystawy Solutrans 2021 w Lyonie, we Francji, a główną nagrodę zdobyła Toyota Hilux, która ma w swoim dorobku już wiele podobnych sukcesów.

„Organizowana od 2009 co drugi rok nagroda International Pick-up Award jest przyznawana najbardziej wydajnemu i praktycznemu pick-upowi dostępnemu na rynku” – wyjaśnia przewodniczący jury International Van of the Year Award Jarlath Sweeney.

Toyota Hilux, oprócz nowego, dynamicznego silnika 2,8 l o wysokiej kulturze pracy, pewnego, precyzyjnego prowadzenia oraz legendarnej jakości, trwałości i niezawodności, została także wyróżniona przez jurorów za atrakcyjność zarówno w użytku profesjonalnym w trudnym terenie, jak i rekreacyjnym wśród kierowców oczekujących wysokiego poziomu komfortu i wyposażenia.

„Przez ponad 50 lat swojej historii Hilux zawsze wyróżniał się pod względem legendarnej jakości, trwałości i niezawodności oraz możliwości terenowych”– podkreśla Didier Gambart, wiceprezydent ds. sprzedaży, marketingu i doświadczeń klienta w Toyota Motor Europe.

„Obecna generacja Hiluxa ma poszerzoną gamę napędów o nowy 2,8-litrowy silnik D-4D, który jest jeszcze mocniejszy i bardziej wyrafinowany. Z tym silnikiem Hilux spełnia oczekiwania klientów, którzy oczekują nie tylko auta do ciężkiej pracy w trudnych warunkach, lecz także samochodu rekreacyjnego. Ta nagroda jest dla nas wyrazem uznania dla atutów Hiluxa, który ma jeszcze większe możliwości niż jego poprzednie generacje” – dodaje Didier Gambart.

Debiut pierwszej generacji Toyoty Hilux miał miejsce 21 marca 1968 roku w Japonii, a już rok później auto zostało wprowadzone na rynek europejski. Od tego momentu Hilux jest jednym z modeli Toyoty, który odniósł największy sukces na światowych rynkach. Pick-up Toyoty od lat cieszy się opinią samochodu nie do zatrzymania i pojazdu, który niezależnie od warunków zawsze dotrze do celu. Jego trwałość, niezawodność i możliwości terenowe obrosły wręcz prawdziwą legendą.

Auto jest regularnie i z powodzeniem eksploatowane w tak ekstremalnych miejscach, jak Arktyka i Antarktyda, dotarło do Bieguna Północnego, na islandzki wulkan i dowiozło wielu podróżników na Biegun Południowy. Hilux nieodłącznie kojarzy się także z widokiem na terenach pustynnych, błotnistych i górzystych na całym świecie. Jego wyczynowa wersja wygrała Rajd Dakar w 2019 roku i kilkakrotnie zajmowała miejsce na podium tego najbardziej wymagającego rajdu naszego globu.

Toyota Hilux jest produkowana w 6 krajach i sprzedawana w 180 państwach i regionach całego świata. Do dziś na drogi i bezdroża wyjechało już ponad 18 milionów egzemplarzy tego niezawodnego pick-upa.

Nagroda International Pick-up Award 2022/2023 dla Hiluxa posiada jeszcze jeden ważny aspekt. Jest to bowiem wyraz uznania dla wieloletniego wkładu Toyoty w rozwój rynku samochodów użytkowych na rynku europejskim. Najlepszym tego przykładem jest niedawny debiut kompaktowego vana Toyoty PROACE CITY, który zyskał miano najpopularniejszego modelu tego segmentu w Polsce. Toyota napędza także zieloną transformację samochodów użytkowych, a reprezentantami tej kategorii są całkowicie bezemisyjne modele PROACE Electric i PROACE CITY Electric.

Do gamy samochodów użytkowych zalicza się także uniwersalny van Toyota PROACE z bogatą ofertą wysokiej jakości innowacyjnych zabudów oraz Toyota Hilux z nowym silnikiem 2,8 l i o udoskonalonych właściwościach jezdnych zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Tak atrakcyjna i nowoczesna oferta samochodów użytkowych jest wyrazem coraz silniejszej pozycji Toyoty na europejskim rynku pojazdów segmentu LCV. Co więcej, marka zamierza osiągnąć w nim 5-procentowy udział do 2023 roku.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły