Toyota zapowiada produkcję części do Land Cruisera serii 40

2021-08-03

Z okazji 70. rocznicy premiery Land Cruisera TOYOTA GAZOO Racing wyprodukuje części zamienne do dawnych modeli legendarnej terenówki Toyoty. W ramach GR Heritage Parts Project powstaną elementy do Land Cruisera serii 40 z lat 1960–1984.

Dzięki akcji GR Heritage Parts Project do produkcji trafiają niedostępne obecnie części zamienne do klasycznych, kultowych samochodów Toyoty. W efekcie Klienci Toyoty otrzymują możliwość cieszenia się jazdą samochodami starszych generacji, które wciąż dają im wiele radości i przywołują najlepsze wspomnienia.

Land Cruiser przez dekady wyrobił sobie opinię samochodu, który „dowiezie pasażerów, gdziekolwiek będą chcieli, i ich stamtąd bezpiecznie przywiezie”. I bez względu na rok produkcji takiego modelu na całym świecie istnieją rzesze wiernych fanów, dla których jazda Land Cruiserem to styl życia lub po prostu wierny współpracownik. Niestety z biegiem lat niedobory pewnych części zamiennych sprawiły, że właściciele zwłaszcza starszych modeli z niepokojem myśleli o tym, jak długo będą mogli jeszcze poruszać się swoimi autami.

Rozwiązanie przyszło ze strony zespołu TOYOTA GAZOO Racing, który podjął decyzję o wznowieniu produkcji tych podzespołów, na które jest największe zapotrzebowanie. Priorytetem firmy była troska o Klientów, aby nadal mogli bezpiecznie i ze spokojem korzystać ze swoich ukochanych aut. Dzięki zebraniu opinii od sprzedawców Land Cruisera oraz fanklubów modelu na całym świecie już wkrótce do produkcji i sprzedaży trafią części zamienne układu jezdnego, kierowniczego i hamulcowego do modelu serii 40. Wspomniane podzespoły będą dostarczane w ramach projektu Heritage Parts i obejmą, m.in. silnik, układ przeniesienia napędu czy wydech. Zwieńczeniem fazy przygotowawczej będzie ogłoszenie dostępności poszczególnych części zamiennych. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na początek 2022 roku.

Równocześnie TOYOTA GAZOO Racing uruchomiła także specjalną stronę internetową, gdzie cały czas zbiera opinie kierowców na temat podzespołów, których produkcja powinna zostać wznowiona. Zgromadzone w ten sposób informacje będą wykorzystane przy planowaniu produkcji kolejnych części zamiennych.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza tego typu akcja przeprowadzana przez TOYOTA GAZOO Racing. We wcześniejszych odsłonach projektu firma wprowadziła na rynek części zamienne do klasycznych aut sportowych, czyli do Supry A70 i A80, a także do legendarnego modelu 2000GT. Land Cruiser serii 40 to pierwsza terenówka objęta tym projektem. TOYOTA GAZOO Racing zapowiada, że w przyszłości planuje produkcję części zamiennych także do innych generacji tego kultowego modelu.

Dowiedz się więcej

Fascynująca Toyota Mirai Fascynująca Toyota Mirai 50 elektryzujących faktów Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Dowiedz się więcej TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans Czwarta z rzędu wygrana Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Rekordowe zainteresowanie klientów Le Mans 24h 2021 Le Mans 24h 2021 Nowa Toyota GR010 HYBRID powalczy o zwycięstwo Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Ranking Boston Consulting Group Toyota największym producentem aut Toyota największym producentem aut Dane z pierwszej połowy 2021 roku Mobility Base Mobility Base Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty Toyota i Carmera łączą siły Toyota i Carmera łączą siły Dowiedz się więcej o ich planach Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Dowiedz się więcej Konkurs Toyota Startup Accelerator Konkurs Toyota Startup Accelerator Sprawdź warunki zgłoszeń Nowa flota Grupy Nowa flota Grupy LUX MED Sieć placówek ambulatoryjnych wybiera hybrydy