1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Odbiór auta o dowolnej porze. Nowa usługa w sieci serwisów Toyoty
13 maja 2024

Kluczykomat – nowa usługa serwisów Toyoty umożliwiająca odbiór auta o dowolnej porze

Sieć dilerska Toyoty oferuje kolejne innowacyjne rozwiązanie. Dzięki nowej usłudze Kluczykomatu klienci będą mogli oddawać i odbierać samochód z autoryzowanego serwisu 24 godziny na dobę.

Korzystanie z Kluczykomatu jest tak łatwe i intuicyjne jak obsługa popularnych urządzeń kurierskich. Nowa usługa umożliwia swobodne zostawianie lub odbieranie samochodu z ASO w dogodnym dla siebie momencie. Aby otworzyć skrytkę przechowującą kluczyk, wystarczy zeskanować smartfonem kod QR.

Usługa jest dostępna w większości salonów Toyoty przez całą dobę siedem dni w tygodniu. To innowacyjne rozwiązanie eliminuje kłopot z dostosowaniem się klientów korzystających z usług autoryzowanego serwisu do godzin otwarcia salonów. Wszelkie formalności związane z przeglądem czy naprawą pojazdu można załatwić telefonicznie, mailowo, a także korzystając z różnych form płatności zdalnych. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu i dostępności w salonach, zapraszamy do odwiedzenia strony:

https://www.toyota.radom.pl/serwis-i-akcesoria/kluczykomat.

Autoryzowane salony Toyoty z innowacyjnymi usługami

W celu ułatwienia serwisowania samochodów w autoryzowanych salonach Toyota oferuje różnorodne innowacyjne usługi. Kluczykomat jest jedną z najnowszych propozycji stworzonych z myślą o zwiększeniu wygody klientów Toyoty, do których należą między innymi Toyota Express Service, Online Service Booking, Toyota Video Service Advisor czy Toyota eCARE.

Toyota Express Service stanowi ogromne ułatwienie dla klientów, gdyż dzięki specjalnej procedurze obsługi przegląd można przeprowadzić dwukrotnie szybciej, zachowując standardowy zakres prac serwisowych i ceny. Dwóch mechaników pracuje na specjalnie przygotowanym dla nich i odpowiednio wyposażonym stanowisku. Usługa Express Service obejmuje wszystkie zalecane przez producenta czynności kontrolne, a wymiana części i materiałów odbywa się przy użyciu oryginalnych produktów Toyoty.

Z kolei za pomocą systemu Online Service Booking można zdalnie zarezerwować wizytę w serwisie – wystarczy dostęp do Internetu. Proces rezerwacji przebiega bardzo prosto: wystarczy wybrać dowolnego dilera za pomocą aplikacji MyToyota lub konta Moja Toyota. Istnieje także możliwość skorzystania ze specjalnego formularza dostępnego na stronie Toyoty, gdzie wystarczy podać kilka podstawowych danych.

Toyota Video Service Advisor umożliwia zdalne monitorowanie postępu serwisowania samochodu. Dzięki aplikacji na telefon można śledzić stan pojazdu oraz sugerowane przez doradcę prace serwisowe, a także otrzymać wyjaśnienia dotyczące kwestii technicznych i propozycje ich rozwiązania. Korzystając z tej usługi, proces odbioru samochodu staje się bardziej przejrzysty bez konieczności dodatkowych wyjaśnień. Ponadto Video Service Advisor umożliwia szybkie zatwierdzenie zakresu prac oraz kosztów ewentualnych usług towarzyszących. Dzięki usłudze łatwiej również dokonywać płatności online oraz korzystać z opcji Door to Door, gdzie samochód może zostać dostarczony pod wskazany adres.

Toyota eCARE to cyfrowy opiekun samochodu podnoszący wśród klientów standard kontaktów z autoryzowanymi serwisami Toyoty. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych i użytecznych funkcji z poziomu nowej aplikacji MyToyota na telefon. Po aktywacji funkcji eCARE samochód otrzymuje swojego cyfrowego asystenta, który powiadamia użytkownika o pojawiających się problemach wymagających uwagi. Co istotne, informacje dotyczące usterek są automatycznie przekazywane zdalnie do serwisu Toyoty, co umożliwia pracownikom serwisu skontaktowanie się z klientem i udzielenie mu pomocy.

Innowacyjne rozwiązanie eCARE zapewnia wyższy komfort i poczucie bezpieczeństwa, nie tylko udoskonalając proces obsługi, ale także umożliwiając wstępną diagnostykę pojazdu jeszcze przed wizytą w ASO. Dodatkowo funkcja ta przypomina kierowcy o istotnych terminach, takich jak wymiana oleju. eCARE jest usługą bezpłatną przez 10 lat od chwili rozpoczęcia gwarancji fabrycznej i dostępna dla wybranych modeli Toyoty.

Toyota przewodzi we wprowadzaniu innowacji na rynek motoryzacyjny, co potwierdzają niezależne rankingi i klienci na co dzień korzystający z usług i produktów koncernu. Marka oferuje bogatą gamę innowacyjnych, niskoemisyjnych i bezemisyjnych napędów, najnowsze technologie wpływające na bezpieczeństwo i wspierające kierowcę, a także wiele praktycznych udogodnień opartych na sztucznej inteligencji i łączności. Przełomowe rozwiązania w obsłudze posprzedażowej są oparte na DNA marki Toyota, czyli najwyższych standardach relacji z klientem wykorzystujących japońskie zasady gościnności.