1. Świat Toyoty
 2. Toyota T-Mate

Toyota
T-MATE

Podróżuj bezpieczniej

Pakiet bezpieczeństwa najnowszej generacji

Droga to nieprzewidywalne miejsce, które codziennie stawia przed kierowcą nowe wyzwania. Inteligentny pakiet systemów bezpieczeństwa i asystentów jazdy Toyota T-Mate to krok w kierunku autonomicznej jazdy. Stworzony, aby każda Toyota bezpiecznie dojechała do celu. Nieustannie doskonalony, aby wspierać kierowcę bez względu na okoliczności.

Odkryj najnowsze
technologie toyoty

Sprawdź, jakie nowości z zakresu bezpieczeństwa kryją się w nowej Toyocie Corolli Cross Hybrid.

Asystent bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA)

 • System służy do zapobiegania kolizji przy wysiadaniu z pojazdu
 • W przypadku wykrycia zbliżającego się do naszego samochodu pojazdu lub roweru i możliwego zderzenia podczas otwierania drzwi, pasażerowie zostaną poinformowani o niebezpieczeństwie

Układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS)

 • System monitoruje zachowanie kierowcy podczas korzystania z systemów LTA i IACC w celu upewnienia się, że ma on pełną kontrolę nad pojazdem
 • W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy samochód może wykonać manewr bezpiecznego zatrzymania, włączenia świateł awaryjnych i otwarcia drzwi, aby kierowca mógł otrzymać pomoc z zewnątrz

System ograniczania przyspieszania przy małych prędkościach

 • System wykrywa samochody, rowery i pieszych
 • Aby zapobiec nadmiernemu przyspieszeniu, które może być spowodowane nieprawidłowym wciśnięciem pedału gazu, system może ograniczyć siłę napędową

Aktualizacje online asystentów jazdy Toyota T-Mate

 • Systemy w Corolli Cross mogą być aktualizowane zdalnie i zyskiwać w przyszłości nowe funkcje i usprawnienia
 • Samochód w chwili aktualizacji asystentów jazdy może nadal się poruszać po drodze i korzystać z tych systemów

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS)

 • Dostępny w Corolli Cross układ PCS został usprawniony względem poprzedniej generacji i umożliwia reagowanie na większą liczbę sytuacji na drodze
 • Główne nowości to wykrywanie motocykli, usprawnione działanie na skrzyżowaniach i lepsze reagowanie na ryzyko zderzenia czołowego

Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA)

 • System wykorzystuje usprawnione działanie sieci neuronowych, aby móc wspomagać kierowcę jeszcze częściej
 • Nowością jest możliwość wykrywania rozmiarów innych pojazdów na drodze, tak aby w miarę możliwości zachowywać odpowiedni odstęp, gdy te znajdą się na sąsiednim pasie ruchu
Asystent bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA)
Układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS)
System ograniczania przyspieszania przy małych prędkościach
Aktualizacje online asystentów jazdy Toyota T-MATE
Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS)
Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA)

TOYOTA SAFETY SENSE

UKŁAD WCZESNEGO REAGOWANIA W RAZIE RYZYKA ZDERZENIA (PCS)

Układ wykrywa zagrożenia i pomaga uniknąć kolizji z innymi pojazdami, pieszymi i rowerzystami. System ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym oraz zwiększa siłę hamowania. Jeżeli kierowca nie zdąży zareagować na czas, hamulce zostaną uruchomione automatycznie, co pozwoli zapobiec kolizji lub ograniczyć jej skutki.

UKŁAD ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH (RSA)

Układ monitoruje drogę przed autem i wyświetla na desce rozdzielczej użyteczne informacje, takie jak ograniczenia prędkości czy zakazy wyprzedzania. System ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym, gdy jedzie niezgodnie z przepisami.

TEMPOMAT ADAPTACYJNY (ACC)

Tempomat adaptacyjny utrzymuje stały zadany dystans od poprzedzającego auta. Jeżeli odległość zacznie się zmniejszać, tempomat automatycznie zacznie hamować i uruchomi światła stop. W samochodach wyposażonych w układ rozpoznawania znaków drogowych system dodatkowo odczytuje ograniczenia prędkości i sugeruje dostosowanie stylu jazdy do obowiązujących limitów.

ASYSTENT UTRZYMANIA PASA RUCHU (LTA)

System monitoruje oznakowanie poziome i utrzymuje auto na zadanym torze jazdy, wykonując delikatne manewry korygujące, gdy pojazd zacznie przekraczać linię bez użycia kierunkowskazu.

AUTOMATYCZNE ŚWIATŁA DROGOWE (AHB)

System monitoruje przestrzeń przed autem, wykrywając nadjeżdżające pojazdy. Gdy z naprzeciwka zacznie się zbliżać inne auto, światła drogowe automatycznie zmienią się na światła mijania, a gdy samochody miną się, uruchomione zostaną z powrotem światła drogowe. Jazda w nocy zarówno dla Ciebie, jak i innych uczestników ruchu stanie się dzięki temu bezpieczniejsza.

ASYSTENT PARKOWANIA

ZAAWANSOWANY ASYSTENT PARKOWANIA TOYOTA TEAMMATE

Asystent kontroluje przyspieszenie, skręt kół, biegi* i siłę hamownia, ułatwiając parkowanie. System może dodatkowo zapamiętać Twoje ulubione miejsca parkingowe, które nie są oznaczone liniami czy innymi punktami odniesienia.

* Nie dotyczy aut z manualną skrzynią biegów.

KAMERA PANORAMICZNA (PVM)

Parkuj łatwiej z systemem, który łączy obraz z czterech kamer, pozwalając monitorować całą przestrzeń wokół auta.

SYSTEM OSTRZEGANIA O RUCHU POPRZECZNYM Z TYŁU POJAZDU (RCTA)

Podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego system wykryje wszelkie pojazdy przejeżdżające za Twoim autem i automatycznie zahamuje, jeżeli wystąpi ryzyko kolizji.

UKŁAD DETEKCJI PRZESZKÓD (ICS)

Inteligentny system wykrywa przeszkody znajdujące się przed i za Twoim autem i automatycznie hamuje, by uniknąć kolizji.

ASYSTENT PROWADZENIA

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA W LUSTERKACH (BSM)

System monitorowania martwego pola w lusterkach ostrzega przed pojazdami, które mogły znaleźć się poza polem widzenia kierowcy. Jest to szczególnie przydatne podczas zmiany pasa ruchu i wyprzedzania.

ADAPTACYJNE ŚWIATŁA DROGOWE (AHS)

System automatycznie dobiera najlepsze oświetlenie dla Ciebie i innych uczestników ruchu, wygaszając obszary, w których znajdują się inne pojazdy i doświetlając ciemne miejsca, dzięki czemu możesz zobaczyć więcej podczas jazdy w każdych warunkach.

Odpowiedzialność za pasażerów i innych uczestników ruchu zawsze spoczywa na kierowcy pojazdu.
Zaprezentowane systemy bezpieczeństwa funkcjonują w ściśle określonych warunkach drogowych i posiadają swoje ograniczenia. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu. Dostępność systemów może się różnić w zależności od rynku, modelu i wersji wyposażenia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O INNOWACYJNYCH TECHNOLOGIACH TOYOTY

Technologia hybrydowa

Technologia wodorowa

Napęd elektryczny na baterie