1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Ponad 35 tys. samochodów z finansowaniem KINTO ONE
16 maja 2024

Finansowanie KINTO ONE obejmuje już ponad 35 tysięcy aut, w tym prawie 75% z napędem zelektryfikowanym

Już 35 894 samochody są finansowane programami KINTO ONE, z czego 74,5% posiada napęd zelektryfikowany. Najczęściej wybieraną marką w tej formie zarządzania jest Toyota, a najpopularniejszym modelem – hybrydowa Corolla w wersjach Hatchback i TS Kombi.

KINTO ONE to program finansowy umożliwiający leasing operacyjny i wynajem długoterminowy zarówno nowych samochodów, jak i używanych. Działa w Polsce od trzech lat i jest dostępny dla firm oraz klientów indywidualnych. Oferując elastyczne warunki i niskie raty miesięczne, jego popularność w kraju stale rośnie. W maju liczba pojazdów finansowanych za pomocą KINTO ONE przekroczyła 35 tysięcy. Spośród 35 894 egzemplarzy aż 74,5% stanowią pojazdy zelektryfikowane. KINTO ONE oferuje hybrydy, hybrydy plug-in, samochody z napędem na baterie oraz elektryczne pojazdy wodorowe.

Regional Senior Manager, KINTO Central Europe Dawid Stawinoga nie kryje dumy z tego wyniku: „To ogromnym sukces całego naszego zespołu. Na rynku wyróżniamy się ogromnym, bo 75-procentowym udziałem aut z napędami zelektryfikowanymi, a także doskonałymi warunkami dla klientów zainteresowanych samochodem z rynku wtórnego. KINTO ONE to niskie miesięczne raty i przewidywalność wydatków, komfort użytkowania pojazdu, a także elastyczne formy zakończenia kontraktu”.

Corolla Hybrid numerem jeden

W KINTO ONE przeważają samochody marki Toyota, a jest ich 30 639. Modele zelektryfikowane stanowią prawie 73% tej liczby, z czego najczęściej wybierane są pełne hybrydy – 22 115 egzemplarzy, czyli prawie trzy razy więcej niż samochodów z napędami konwencjonalnymi.

Siedem modeli Toyoty z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych aut w KINTO ONE to hybrydy, a zdecydowanym numerem jeden z 5359 egzemplarzami jest Corolla Hybrid z nadwoziami Hatchback i TS Kombi. Drugie miejsce zajmuje Toyota C-HR (3487 egz.), a trzeci jest Yaris Hybrid (3067 egz.).

Klienci KINTO ONE bardzo często wybierają także auta z linii Toyota Professional. Wśród nich zarządzaniu KINTO ONE podlega 711 egzemplarzy vana Toyota PROACE CITY oraz 620 osobowych modeli Toyoty PROACE CITY Verso.

Toyota C-HR najchętniej wybieranym autem używanym

Program KINTO ONE oferuje także atrakcyjne warunki finansowania dla sprawdzonych aut używanych, co potwierdzaj ciągły wzrost liczby kontraktów na pojazdy tego typu. Obecnie finansowaniem objęto już 3005 aut z drugiej ręki, z czego 64% ma napęd zelektryfikowany. I w tym przypadku największą popularnością cieszy się Toyota (2620 kontraktów), a klienci najchętniej sięgają po hybrydową Toyotę C-HR (439 egz.).