1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Corolla Cross – wartość rezydualna po 3 latach sięga 63,4%
8 lipca 2022

Toyota Corolla Cross z wysoką wartością rezydualną

Po 3 latach sięga ona 63,4%

Już niedługo do pierwszych polskich klientów trafi Corolla Cross. Jest to nowy kompaktowy SUV Toyoty, wraz z którym marka wprowadza na rynek napęd hybrydowy 5. generacji. Firma analityczna INFO-EKSPERT opracowała prognozy wartości rezydualnej dla tego modelu. Wynika z nich, że po 3 latach i 90 000 km auto utrzyma nawet 63,4% początkowej wartości.

W segmencie C-SUV do stylowej Toyoty C-HR dołącza nowa Corolla Cross. Jest to przestronny i pakowny SUV wyposażony w napęd hybrydowy 5. generacji, oszczędniejszy, mocniejszy i bardziej dynamiczny od wcześniejszej technologii.

Toyota Corolla Cross jest dostępna z silnikiem 2.0 Hybrid Dynamic Force o łącznej mocy 197 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 8,1 s. Do wyboru jest wersja z napędem na cztery koła AWD-i, opartym na współpracy układu hybrydowego z dodatkowym silnikiem elektrycznym przy tylnej osi.

Do niewątpliwych atutów nowej Corolli Cross należy bogate wyposażenie obejmujące najnowocześniejsze technologie multimediów, łączności i bezpieczeństwa. Wnętrze zachwyca swoją przestronnością. Dodać do tego należy bagażnik o pojemności 425 l.

Toyota Corolla Cross na polskim rynku jest dostępna w 3 wersjach wyposażenia – Comfort, Style i Premiere Edition.

Wysoka wartość rezydualna Corolli Cross w wersji Comfort

Jak wynika z analiz INFO-EKSPERT – firmy analitycznej zajmującej się polskim rynkiem motoryzacyjnym – Corolla Cross Comfort po 3 latach i pokonaniu 90 000 km zachowa aż 63,4%, a z napędem na AWD-i – 62,8% początkowej wartości.

Auto już w podstawowej wersji wyposażenia ma pełny zestaw systemów bezpieczeństwa nowej generacji Toyota T-MATE, nowy system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD), nawigację Connected z mapami online, a także dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, fotele przednie w stylistyce sportowej, 17'' felgi aluminiowe i pełne światła LED.

Niewielka utrata wartości wyższych wersji wyposażenia

Według prognoz INFO-EKSPERT Corolla Cross w wersji Style zachowa 63,2% ceny zakupu po 36 miesiącach. Jeśli wybierzemy wersję z napędem AWD-i, auto utrzyma 62,6% początkowej wartości.

Konfiguracja tej wersji obejmuje m.in. system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk), stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej, przyciemniane szyby tylne, czarne listwy okienne, przedni grill w kolorze fortepianowej czerni z satynowym obramowaniem, relingi dachowe i 18'' felgi aluminiowe.

Premiere Edition to wersja specjalna Corolli Cross, która wnosi do wyposażenia nowego asystenta parkowania Toyota Teammate, włączanego zdalnie przez aplikację w telefonie. Jest też wyposażona w dodatkowe systemy bezpieczeństwa – układ detekcji przeszkód (ICS) z funkcją wykrywania pieszych, asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA), system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją hamowania.

SUV w topowej wersji wyróżnia się także skórzaną tapicerką z perforacją, elektryczną regulacją fotela kierowcy, monitorem panoramicznym z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor), elektrycznymi drzwiami bagażnika uruchamianymi bezdotykowo oraz czujnikami parkowania z funkcją awaryjnego hamowania.

Zgodnie z szacunkami specjalistów z INFO-EKSPERT Corolla Cross Premiere Edition po 3 latach zachowa 63,1% początkowej ceny. Odmianę z napędem AWD-i będzie można odsprzedać średnio za 62,7% ceny zakupu.