1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Dni Elektryfikacji w salonach Toyoty
18-10-2022

Dni Elektryfikacji w salonach Toyoty

57 spotkań w 46 miastach i ponad 45 000 odwiedzających
W salonach Toyoty odbyła się seria pokazów „Beyond Zero – Dni Elektryfikacji”. W ciągu 10 tygodni przeprowadzono 57 spotkań w 46 miastach, w których wzięło udział ponad 45 000 osób. Pokazane zostały cztery produkcyjne modele i cztery nowoczesne technologie napędowe.
  • Dobiegła końca seria pokazów najnowocześniejszych zelektryfikowanych napędów Toyoty „Beyond Zero – Dni Elektryfikacji”. W ciągu 10 tygodni w 46 miastach w salonach marki odbyło 57 spotkań, w których wzięło udział ponad 45 000 osób. Było to dwukrotnie więcej niż podczas jakichkolwiek innych Dni Otwartych.

Cztery zelektryfikowane napędy w jednym miejscu

Podczas spotkań w ramach Dni Elektryfikacji autoryzowane salony Toyoty przekształcały się w interaktywne centra nauki. Pokazywane były tam przełomowe modele produkcyjne, z których każdy krył pod maską jedną z czterech technologii zelektryfikowanych napędów Toyoty. 

Uwagę zwracały zupełne nowości, takie jak Corolla Cross z najnowszym napędem hybrydowym piątej generacji i Toyota bZ4X, pierwszy globalny model marki z linii bZ (beyond Zero) z elektrycznym napędem na baterie. Obejrzeć można też było i dobrze znane modele, takie jak RAV4 Plug-in Hybrid z układem hybrydowym typu plug-in czy Toyota Mirai z napędem elektrycznym na wodór drugiej generacji. Przy każdym samochodzie był umieszczony duży panel multimedialny prezentujący zasady działania danego napędu, jego historię i ciekawostki na jego temat. 

Z kolei w Strefie Nauki każdy mógł przeprowadzić eksperymenty pokazujące działanie technologii Toyoty. Można tam było zobaczyć miniaturę hybrydowej przekładni planetarnej, wodorowy sedan Mirai w skali 1:10, modele prezentujące działanie samochodu elektrycznego na baterie. 

Na odwiedzających czekali eksperci, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące technologii napędowych Toyoty. Można było także wziąć udział w prezentacjach i wykładach oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizie technologicznym.

Aktywny udział publiczności

  • W czasie spotkań eksperci Toyoty odpowiedzieli na setki pytań publiczności. Dotyczyły one m.in. zmian w napędzie hybrydowym piątej generacji, działania pompy ciepła w RAV4 Plug-in i bZ4X, systemu chłodzenia baterii w elektrycznym SUV-ie bZ4X, żywotności ogniw paliwowych Toyoty Mirai czy tankowania wodoru.

    „Dni Elektryfikacji pod hasłem Beyond Zero to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Do prezentacji wszystkich czterech rodzajów zelektryfikowanych napędów Toyoty posłużyły samochody produkcyjne, które albo już teraz można kupić w polskich salonach, albo trafią do sprzedaży w najbliższym czasie” – podkreśliła Kristina Velimetov, Ekspert Programu Beyond Zero, Toyota Central Europe.

„W wydarzeniach brali udział zarówno eksperci Toyoty, jak i specjalni goście zapraszani przez poszczególnych dealerów, w tym naukowcy z pobliskich uniwersytetów. To wszystko zaowocowało ogromnym zainteresowaniem publiczności – w naszych spotkaniach brali udział nie tylko klienci Toyoty i fani motoryzacji, ale także pasjonaci technologii, a nawet zorganizowane grupy uczniów i studentów z techników, liceów i uczelni” – dodała Kristina Velimetov.