1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Beyond Zero – Dni Elektryfikacji w Toyocie
18 lipca 2022

Beyond Zero

Dni Elektryfikacji, czyli okazja do poznania czterech technologii zelektryfikowanych napędów Toyoty

Beyond Zero (bZ) jest programem Toyoty, który wynosi ją na nowy poziom zaangażowania w rozwój motoryzacji przyjaznej dla środowiska, oraz stanowi nazwę nowej linii samochodów elektrycznych na baterie. „Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” to cykl wyjątkowych spotkań, które od 23 lipca do 5 października mają przybliżać kierowcom cztery technologie zelektryfikowanych napędów marki.

Dni Elektryfikacji w salonach Toyoty pod nazwą Beyond Zero

Przez dwa i pół miesiąca – od 23 lipca do 5 października – w salonach Toyoty w całej Polsce odbędzie się kolejno niemal 60 całodziennych spotkań Beyond Zero – Dni Elektryfikacji. Założeniem całej serii wydarzeń jest popularyzacja czterech technologii zelektryfikowanych napędów marki, czyli pełnych hybryd, hybryd typu plug-in, samochodów elektrycznych na baterie oraz aut elektrycznych na wodór. Dokładne daty i miejsca odbywania się poszczególnych imprez są dostępne na stronie https://www.toyota.radom.pl/elektryfikacja/dni-beyond-zero.

Dni Elektryfikacji będą obfitować w prezentacje czterech modeli wykorzystujących technologie zelektryfikowanych napędów. Należą do nich:

– Corolla Cross, czyli pierwszy model z napędem hybrydowym 5. generacji,

– RAV4 Plug-in Hybrid, czyli hybryda z możliwością ładowania z sieci,

– Toyota bZ4X będąca pierwszym na świecie modelem marki z linii bZ (beyond Zero) z elektrycznym napędem na baterie wykorzystującym 26 lat doświadczeń Toyoty w produkcji hybryd,

– Mirai, czyli samochód z elektrycznym napędem wodorowym 2. generacji, który wprowadza nowe pojęcie ujemnej emisji, nie emitując żadnych spalin, a dodatkowo oczyszczając powietrze podczas jazdy.

Prezentacja samochodów zostanie wzbogacona wieloma dodatkowymi atrakcjami. W pobliżu każdego modelu zostanie umieszczony duży panel multimedialny prezentujący zasady działania danego napędu, a także krótką historię i ciekawostki na jego temat. Goście spotkań będą mogli ponadto odwiedzić specjalną sekcję naukową, by wziąć udział w eksperymentach pokazujących działanie technologii marki oraz zapoznać się z modelem przekładni hybrydowej Toyoty, modelem wodorowego sedana Mirai w skali 1:10 czy przykładami różnego typu wykorzystania wodoru w motoryzacji i energetyce. Do dyspozycji odwiedzających będą także rozmaite prezentacje i rozmowy z ekspertami, a zwieńczeniem wizyty będzie możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w ciekawym quizie technologicznym.

Beyond Zero – program elektryfikacji Toyoty

Toyota to obecnie największy producent zelektryfikowanych samochodów, a także powszechnie znany pionier elektromobilności, który już od 26 lat oferuje kierowcom pojazdy niskoemisyjne, których łączna sprzedaż przekroczyła w tym roku aż 20 milionów. Toyota jako pierwsza wprowadziła na rynek seryjny samochód hybrydowy, a dziś na całym świecie oferuje kilkadziesiąt hybryd i kilkanaście modeli z innymi rodzajami zelektryfikowanych napędów, które pozwoliły zaoszczędzić już ponad 65 miliardów litrów benzyny i uniknąć emisji ponad 160 milionów ton CO2.

Globalny sukces hybryd Toyoty zapoczątkował kolejny etap elektryfikacji pod hasłem Beyond Zero, czyli „więcej niż zeroemisyjność”. Program zakłada, że do 2050 roku Toyota osiągnie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju znacznie więcej niż tylko zerową emisję dwutlenku węgla. Dążeniem marki jest nie tylko eliminacja emisji gazów cieplarnianych i szkodliwych substancji, ale także uzyskanie pozytywnego bilansu wpływu na środowisko i klimat. Oprócz prac nad rozwojem pojazdów nisko- i bezemisyjnych Toyota zamierza równolegle poszukiwać nowych rozwiązań w kwestiach oszczędzania wody, recyclingu materiałów w obiegu zamkniętym oraz wspierania bioróżnorodności.

Zapraszamy do obejrzenia specjalnego filmu, który przybliży zainteresowanym program Beyond Zero, zelektryfikowane napędy Toyoty oraz same Dni Elektryfikacji: Beyond Zero – Dni Elektryfikacji w Toyocie | Toyota Insider News.